Bussis kinnitab turvavöö vaid iga teine reisija

Turvavöö kasutamise uuringu põhjal selgus, et kui autos kasutab alati turvavööd 89% sõitjatest, siis bussis kinnitab alati turvavöö enda sõnul vaid 53% Eesti bussireisijatest. Ohutuse tagamiseks on mõlemas sõiduvahendis turvavöö kinnitamine kohustuslik.

Oktoobris läbi viidud rahvusvahelise küsitluse käigus uuriti rohkem kui 5200 bussisõitja turvalise bussisõidu harjumusi Lux Expressi reisijate seas, sh Eestis, Lätis, Leedus ja Venemaal. Sarnaselt Eestile näitab ka teistes riikides läbi viidud uuring, et turvavöö kinnitatakse bussis vaid igal teisel juhul, samas kui autos kinnitab alati oma turvavöö ligi kolm neljandikku uuringus osalenutest. Kuigi bussis turvavööd kinnitavate eestlaste hulk jätab täna soovida, ületab see vastavaid näitajaid Läti, Leedu, Poola  ja Venemaa bussireisijate hulgas kuni 16% protsendi võrra.

Politsei- ja Piirivalveameti juhtivkorrakaitseametniku Kalmer Tikerpe sõnul on tänavused tulemused võrreldes möödunud aastal toimunud uuringuga küll mõnevõrra paremad, kuid tõestavad jätkuvalt, et bussireisijad ei taju kinnitamata turvavööga kaasnevaid ohte nii endale kui ka kaasreisijatele. “Turvavöö olemasolu korral on selle kinnitamine bussides alati kohustuslik. See kehtib nii kolme- kui ka kahe-punkti turvavöö kohta, mis toimivad ohutuse tagamiseks samaväärselt,” sõnas Tikerpe.

Maanteeameti ennetusosakonna eksperdi Diana Okase sõnul on bussireisijatel oluline silmas pidada lisaks iseenda ohutusele ka kaassõitjate ohutust. “Nagu elu on näidanud, juhtuvad ka bussidega õnnetused. Sõitja, kes ei kinnita turvavööd, seab sellega ohtu nii iseenda kui ka teised sõitjad. Liiklusõnnetuse korral võib turvavööga kinnitamata sõitja lennata bussist välja või otsa teistele, turvavööga kinnitatud sõitjatele, vigastades sellega nii ennast kui ka teisi,” selgitas Okas.

Lux Express Grupi juhatuse esimees Andrus Treieri sõnul investeeritakse busside turvalisusesse aasta-aastalt üha rohkem – nii tipptasemel kerega busside, tehniliste sõiduabiseadmete kui ka bussijuhtidele mõeldud regulaarsete koolituste ning sõidutreeningute näol. Sellegi poolest jääb tema sõnul esimene samm oma ohutuse tagamiseks ehk turvavöö kinnitamine iga reisija enda vastutuseks. “Kõikides meie bussides on olemas turvavööd ja hea meel on näha, et üha rohkem reisijaid mõistab nende kinnitamise tähtsust lisaks autosõidule ka bussisõidu puhul. Samas näeme, et turvavöö kasutamise olulisus ühistranspordis vajab jätkuvat teavitustööd, et pöörata turvavöö kasutamise usku ka need sõitjad, kes tänavuse uuringu järgi ei ole veel harjunud bussis turvavööd alati kasutama või ei leia turvavöö kinnitamiseks vajadust,” tõdes Treier.

Turvavöö kinnitamise olulisuse teadvustamiseks bussides korraldavad Politsei ja Piirivalveamet, Maanteeamet, Lux Express, Simple Express ning Tallinna bussijaam novembris ühise teavituskampaania. Kampaania juhib tähelepanu, et lisaks professionaalsele bussijuhile, tehniliselt korras bussile, liiklusseaduse ja teeolude järgimisele, tagab reisija turvalisuse tema enda käitumine. Kampaania raames selgitatakse laiemalt turvavöö kasutamise olulisust bussis, viiakse bussides läbi turvavöö kasutamise kontrollreide ning pakutakse reisijatele võimalust testida turvavöö kasutamise mõju õnnetusjuhtumi korral.

Küsitluse turvavöö kasutamise harjumuste kohta viis Lux Express läbi oktoobris oma reisijate seas, sh nii Eestis, Lätis, Leedus kui ka Venemaal. Kokku vastas küsitlusele kõikides Lux Expressi bussides üle 5200 inimese. Vastajatest ligi 2000 olid Eesti bussireisijad.

Rubriik : Uncategorized

Alates 2. oktoobrist kehtib Tpileti uus piletimüügieeskiri

Esmaspäeval, 2. oktoobril hakkavad kehtima Tpileti piletimüügieeskirja muudatused, mille tulemusel ühtlustuvad Tpileti erinevate kanalite tagastamistingimused. Uues eeskirjas on lahti kirjutatud ka Tpileti isikuandmete kogumise eesmärgid.

Olulise uuendusena on klientidel kõigis Tpileti kanalites – kassades, piletimüügiautomaatides, www.tpilet.ee veebilehel ning mobiiliäpis – võimalik pileteid tagastada kuni 15 minutit enne sõiduplaani järgset reisi algusaega. Varasemalt said kliendid veebilehel ning mobiiliäpis tagastada pileteid kuni 1 tund ning kassast ja piletimüügiautomaadist ostetud pileteid kuni 5 minutit enne reisi toimumist.

Kuni 24 tundi enne ühissõiduki väljumist tagastatakse 100% tagastatud pileti hinnast ning pileti tagastamisel vähem kui 24 tundi enne ühissõiduki väljumist tagastatakse 60% pileti hinnast. Seoses erinevate tasude ning tagastustoimingute mahu kasvuga rakendatakse kõikide kliendi soovil toimuvate pileti tagastuste puhul 1€ suurust Tpileti teenustasu.

Tähtis on siinkohal märkida, et pileteid saab endiselt tagastada ainult selles kanalis, kust pilet osteti, v.a. piletimüügiautomaadist ostetud piletid, mida saab tagastada ainult kassas.

T grupp Asi piletimüügieeskirjaga on võimalik tutvuda siin: https://www.tpilet.ee/info/tingimused/

Rubriik : Uncategorized

Taisto Liinid avab uue Tallinn-Tartu bussiliini

Bussiettevõtte Taisto Liinid avab alates esmaspäevast, 25. septembrist 2017. a uue Tallinn-Tartu bussiliini. Buss hakkab väljuma iga päev Tallinnast kell 6:45 ja Tartust kell 12:15. Kiirliin peatub mõlemas suunas ka Adaveres ja Põltsamaal ning liini sõiduaeg jääb 2,5 tunni piiresse.


Bussipileteid on võimalik ette osta internetist Tpilet.ee lehelt ning Tallinna ja Tartu bussijaamadest ning internetist pealetulekuks ka Põltsamaalt. Piletihinnad hakkavad Tpilet.ee lehelt ostes alates 1 eurost. 
Liini hakkab teenindama 50-reisijakohaga reisibuss, mille kõik istekohad on varustatud turvavöödega. Bussis on kliimaseade, WC, tasuta WiFi, bussi keskosas 220V seadmete laadimisvõimalus ning bussijuhilt on võimalik osta pudelivett (0,5L=1,00 €).

Rubriik : Uncategorized

T grupp võtab tööle klienditeenindaja

Rubriik : Uncategorized

Tee viisa T viisas!

Rubriik : Uncategorized

Muudatused marsruudil Tallinn-Paide 18.-20. juulil

Bussifirma S&M Transport annab teada, et perioodil 18. juuli kuni 20. juuli ei toimu järgnevaid väljumisi:

  • Liin 781 kell 17:00 Tallinnast
  • Liin 781 kell 7:55 ja kl 15:00 Paidest
  • Liin 881 kell 12:30 Tallinnast

Bussifirma vabandab ebamugavuste pärast.

Rubriik : Uncategorized

Muudatused Narva bussijaamas seoses ehitustöödega

Seoses ehitustöödega Narva bussijaamas muudetakse alates 26. juunist 2017. a. ajutiselt linnadevaheliste busside peatuste asukohti ja liikluskorraldust.

Kaugliinibussid väljuvad ajutiselt Puškini tänava algusest.

Linnadevaheliste busside ajutiste peatuste asukohad
Ajutine iikluskorraldus bussijaama ümbruses

Piletite kassamüük toimub jätkuvalt busside ajutise väljumiskoha lähedal asuvast Cargobusi esindusest, mis on avatud E-R kl 8-19 ning L-P kl 9-18.

Bussijaama rekonstrueerimistöid teostavad AS Vant ja Lemminkäinen Eesti AS, omanikujälevalvet – Tallinna Linnaehituse AS. Ehitustööde lõpptähtaeg on 30. september 2017.

Rubriik : Uncategorized

Uus Tpileti mobiilirakendus muudab bussipiletite ostmise mugavamaks

Alates 1. juunist on nutitelefonide kasutajatel võimalus alla laadida Tpileti uus mobiilirakendus, millega saab kiirelt ja mugavalt osta kaugliinide bussipileteid ning tutvuda sõiduplaanidega.

T Grupi äriteenuste juhi Ingmar Roosi sõnul oli mobiiliäpi turule laskmine klientide seisukohast ainuõige samm: „Juba praegu on Tpileti keskkonnas üle 65% külastustest nutitelefonide või tahvelarvutite kaudu ning ilmselt kasvab see osakaal veelgi.“ Roos lisas, et mobiiliäpp muudab Tpileti kasutamise nutiseadmetes oluliselt mugavamaks.

Tasuta mobiiliäpp võimaldab maksta soovitud bussipiletite eest ühe puutega pangakaardiga (maksekaart või krediitkaart) ja Telia ja Tele2 klientidel on uuendusena võimalik kasutada mobiilimakset. Samuti on võimalik tasuda tavapäraselt internetipangas ja ärikliendikontoga. Oluliseks muudatuseks on ka see, et piletid salvestuvad mobiiliäppi ning eraldi e-kirjadest neid enam otsima ei pea ega ka välja printima – kõik bussivedajad aktsepteerivad mobiiliäpis ettenäidatud pileteid. Mobiiliäppi jääb alles ka kogu ostetud piletite ajalugu.

Tpileti mobiiliäpis on soovituslik luua isiklik profiil, kuhu saab sisestada oma nime, e-posti aadressi ja sooduskaardi info (nt LuxExpressi PINS kaart) ning edaspidi seda infot enam korduvalt täitma ei pea. Reisiplaanide muutumisel saab uue mobiiliäpi kaudu ka mobiiliäpi kaudu ostetud pileteid mugavalt tagastada (kehtivad üldised tagastusreeglid).

Tpileti eelmise mobiilirakenduse kasutajad saavad vana äppi kasutades teate, kust ja kuidas uus mobiiliäpi versioon oma telefoni laadida.

Uue mobiilirakenduse saavad Androidi operatsioonisüsteemi kasutajad oma nutiseadmesse laadida Google Playst https://goo.gl/D4sS1h ning iPhone’i või iPadi kasutajad App Store’ist https://goo.gl/FyH4P5.

Rubriik : Uncategorized

Teenustasu muudatused Cargobusi esindustes

Alates 1. juulist kehtib Cargobusi esindustes T pileti veebilehelt ostetud pileti väljatrükil 0,1 euro suurune teenustasu. Iseteeninduskassadest (piletiautomaatidest) on pileti väljatrükk tasuta.

Kõik bussifirmad aktsepteerivad ka T pileti kodulehelt ostetud ja kodus välja prinditud pileteid ning T pileti mobiiliäpi kaudu soetatd pileteid.

Alates 1. juulist rakendub Cargobusi esindustes ka Lux Expressi piletite muutmise tasu 2€. Piletite muutmise tasu puudutab ainult rahvusvaheliste liinide pileteid (siseriiklike liinide pileteid ümber ei vahetata), mis on ostetud Cargobusi esindustest. Tasu rakendub ükskõik millise info muutmisel.

Kui korraga soovitakse muuta nt kahe pileti infot, siis tuleb iga pileti muutmise eest tasuda 2€.

Rubriik : Uncategorized

Tallinna ja Tartu kassade lahtiolekuajad jaanipäeval

Müügipunkti kassad 23.juuni 24.juuni
Tallinna bussijaam 07:00-19:00 09:00-20:00
Tartu bussijaam 08:00-18:00 09:00-18:00
Rubriik : Uncategorized
  • Uudised

    Põnevad pakkumised, uudised bussireisidest ja kasulikud näpunäiteid mugavaks reisimiseks üle terve Eesti.