Üleminek talveajale 28.10 mõjutab öiseid väljumisi

Eestis minnakse üle talveajale ööl vastu pühapäeva, 28. oktoobrit.

Seoses kellakeeramisega väljub Tartu Bussikeskuse liin 303 Tartu-Tallinn pühapäeval 28.10.2018 kell 03:30 suveaja järgi ehk siis tavapärasest tund aega hiljem, kuid saabub sihtpunkti tavapäraselt kl 04:55 talveaja järgi (ehk kl 05:55 suveaja järgi).

Tund aega tavapärasest hilisem väljumine kehtib vaid kellakeeramise päeval, s.o. 28. oktoobril.

 

Rubriik : Uncategorized

Sareta sulgeb Tallinn-Kuressaare liini

Alates pühapäevast, 21. oktoobrist sulgeb Sareta liini 466 Tallinn-Kuressaare. Eeldatavalt on liini 466 viimane väljumine Tallinnast laupäeval, 20. oktoobril kell 10.30.

Eelmüügist tühistatud reisidele pileti ostnutele tagastatakse pileti maksumus 100%-liselt.

 

 

 

Rubriik : Uncategorized

Tpiletist saab osta pileteid Minskisse

Alates reedest, 28. septembrist on Tpiletist võimalik osta bussipileteid Minskisse. Ühe ümberistumisega reise pakub leedu bussifirma UAB TOKS.

Reis Tallinnast Vilniusesse väljub igapäevaselt kell 21:30 ning jõuab pärast peatusi Pärnus, Riias ja Panevežyses hommikul kl 6:20 Vilniuse bussijaama, kust kl 6:40 väljub buss Minski suunas. Minskisse jõuab buss kl 10:20.

www.tpilet.ee piletit ostes tuleb osta kaks piletit: Tallinn-Vilnius ning seejärel Vilnius-Minsk. Hetkel on Tpileti veebilehel Vilnius-Minsk reisile igaks päevaks müügil kaks piletit.

 

 

Rubriik : Uncategorized

Tallinna bussijaamas esineb keelpillikvartett Prezioso

Rahvusvahelisel muusikapäeval, 1. oktoobril esineb Tallinna bussijaamas keelpillikvartett Prezioso. Kontsert algab bussijaama ootesaalis kl 15.30.

Muusikapäeval, 1. oktoobril toimub Eesti Muusikanõukogu eestvedamisel ühe päeva jooksul ühtekokku 170 tasuta kontserti 80 linnas ja asulas üle Eesti. Rohkem infot www.muusikapäev.ee.

Keelpillikvartett “Prezioso” tegutseb alates 2006. aastast. Kõik neli noort muusikut on olnud Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri liikmed ning õppinud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, kus kvarteti juhendajaks oli Henry-David Varema. Kvartett on edukalt osalenud mitmetel konkurssidel ja pälvinud auhinnalisi kohti, andnud kontserte ning osalenud festivalidel nii Eestis kui ka välismaal (Soome, Venemaa, Holland, Saksamaa,Türgi).  2010. sügisel korraldati kvartetile kontserttuur erinevates Hollandi linnades ning 2015. aasta jaanuaris toimusid edukad kontserdid Saksamaal koos pianist Hando Nahkuriga. Publikumenu ja kriitikute kiitvad hinnangud on kvartetti saatnud nii Eesti kontserdilavadel kui ka välismaal.

Viimastel aastatel on astutud üles erinevates kontserdisarjades nii Eestis kui väljaspool. Osaletud on mitmetel juubelikontsertidel (Rein Rannap, Sven Grünberg, Voldemar Kuslap). Välisreisid on viinud kvarteti nii Peterburgi, Moskvasse (“Spiegel im Spiegel” festival) kui Türki (Bachi festival Bodrumis). 2016. aastal tähistas Prezioso kvartett kümne tegevusaasta täitumist EIL poolt korraldatud piduliku kontserdiga Mustpeade majas. 2017. aastal esineti koos Henry-David Varemaga Eliitkontserdite sarjas “Peterburi sillad”. Oluline on olnud osalemine projektis KAHEKSA, mille raames  anti mitmeid kontserte ning mis kulmineerus 2017. aastal heliplaadi ilmumisega, millel kõlavad 8 eesti helilooja teosed kitarrile ja keelpillikvartetile. Prezioso mängu iseloomustab energilisus, intensiivsus ja nooruslikkus, kuid ka inimlik sügavus ja eetilisus on kvarteti muusikutele väga hingelähedane ja oluline.

Kohtumiseni kontserdil!

Rubriik : Uncategorized

Maakonnaliinide sõiduplaanid Tpileti lehel

Tpilet.ee lehel kuvatakse alates septembrist maakonnaliinide infot järgnevate maakondade kohta: Lääne-Virumaa, Ida-Virumaa, Tartumaa (sellega seonduvalt osaliselt ka Põlvamaa), Viljandimaa, Võrumaa ja Pärnumaa.

Viljandimaa kõik maakonnaliinid sisestatakse Tpilet-i lehele septembrikuu jooksul.

Teiste maakondade sõiduplaane ja infot saab vaadata www.peatus.ee lehelt.

Muudatuse tingis asjaolu, et maakonnaliinidel enam piletimüüki (läbi Tpileti süsteemi) ei toimu. Nende maakondade info, mida Tpileti süsteemis jätkuvalt kuvatakse, on seotud vastavates maakonnakeskustes paiknevate infotabloodega.

 

Rubriik : Uncategorized

Viljandi bussijamaa lahtiolekuaeg 20. augustil

20. augustil on Viljandi bussijaam avatud:

10:00-18:00

Kaunist taasiseseisvumispäeva!

Rubriik : Uncategorized

Simple Expressi bussid Tartust Pärnusse ja Kuressaarde asenduvad Lux Expressi bussidega

Eesti Buss hakkab alates 1. augustist sõidutama reisijaid Tartust Viljandisse, Pärnusse ja Kuressaarde mugavate Lux Expressi bussidega, mis asendavad Simple Expressi busse.

Lux Expressi bussid hakkavad sõitma varasema Simple Expressi liinigraafiku alusel ning teevad kõiki sõiduplaanis ette nähtud peatusi. Alates 1. augustist saab Lux Expressi bussidega Tartust Viljandisse sõita kell 7.45, 8.45, 12.45 ja 16.20 ning Viljandist Tartusse kell 9.15, 13.45, 18.15 ja 20.25. Tartust Pärnusse saab Lux Expressi bussidega sõita kell 7.10, 8.45, 12.45 ja 16.20 ning Pärnust Tartusse väljuvad bussid kell 7.45, 12.15, 16.45 ja 18.55.

Lisaks hakkavad Lux Expressi bussid teenindama ühte igapäevast väljumist Tartu ja Kuressaare vahel. Tartust Kuressaarde saab sõita kell 7.10 väljuva Lux Expressi bussiga ja Kuressaarest tagasi Tartusse kell 15.35.

Kõik varasemalt Simple Expressi bussidele ostetud piletid jäävad kehtima, kuid reisijaid hakkavad teenindama Lux Expressi Irizar i6 bussid. Eesti Bussi juhatuse esimees Kalle Voogla kinnitas, et hinnatundlikud reisijad saavad oma reisi ette planeerides sõita ka Lux Expressi bussidega soodsalt. Eesti Buss kasutab liinil paindlikku hinnastamist ehk bussipileti hinnad sõltuvad nõudlusest ja väljumiseni jäänud ajast.

Simple Expressi bussid jäävad teenindama Tartu-Võru, Tartu-Viljandi, Tartu-Koidula, Tartu-Rakvere ja Tartu-Narva vahelisi väljumisi.

Rubriik : Uncategorized

Reede pärastlõunal toimub Tallinna bussijaamas kontsert

Foto: Oleg Harchenko

Reedel, 22. juunil algusega kl 14:30 esineb Tallinna bussijaamas ansambel Vikero. Endistest bussijuhtidest koosneva ansambli esituses kõlavad armastatud jaanipäeva laulud. Tule kontserdile!

Rubriik : Uncategorized

Lahtiolekuajad pühade ajal

Seoses lähenevate pühadega on muudetud Tallinna ja Tartu bussijaama kassade ja Viljandi Cargo lahtiolekuaegu.

Tallinna kassad on avatud:

23.06  kell 7:00-19:00
24.06  kell 9:00-20:00

Tartu kassad on avatud:

23.06  kell 8:00-18:00
24.06  kell 9:00-19:00

Viljandi Cargo on avatud:

22.06  kell 7:00-16:00
23.06  kell 8:00-15:00
24.06  kell 10:00-18:00

 

Tpilet soovib kõigile rõõmsaid pühi!

Rubriik : Uncategorized

11. juunist alustab Lõuna-Eestis kaks uut bussiliini

OÜ Vahesaar alustab liinide 874 Võru- Põlva- Tartu- Põltsamaa (käigus iga päev) ja 876 Võru- Põlva- Tartu (käigus E- R) teenindamist alates 11.06.2018. 

Võru-Põlva-Tartu-Põltsamaa liin väljub Võrust igapäevaselt kl 11:00.
Põltsamaalt Võru suunas väljub sama liin iga päev kl 14:40.

Võru-Põlva-Tartu liin väljub tööpäevadel Võrust kl 6:00.
Tartust Võru suunas väljub sama liin tööpäevadel kl 8:05.

Detailsemat infot peatuste, väljumisaegade ja piletihindade kohta saab vaadata reiside lehelt valides soovitud alg- ja sihtpeatuse – tpilet.ee.

 

 

Rubriik : Uncategorized
  • Uudised

    Põnevad pakkumised, uudised bussireisidest ja kasulikud näpunäiteid mugavaks reisimiseks üle terve Eesti.