Tallinna ja Tartu bussijaamast saab osta Sinilillekampaania tooteid

5. aprillil saab Tapa kesklinnas alguse viies Sinilillekampaania, millega kutsutakse Eesti kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide toetamiseks kandma sinilillemärki. Sinilillemärke müüakse teiste seas ka Tallinna ning Tartu bussijaamas.

„Sinilillekampaania on viie aastaga kasvanud ilusaks kevadiseks traditsiooniks, mille tähtsus rahva seas kasvab iga aastaga,“ ütles Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingu juhatuse esimees staabiveebel Enn Adoson. „See näitab meie rahva ühtsustunnet ning toetust Eesti julgeoleku eest seisjatele,“ lisas Adoson.

Kampaania avatakse tänavu Tapal, kus peetakse ka kevade esimene Sinilillejooks. Päev algab veteranide poolt läbi viidavate ühiskonnaõpetuse tundidega Tapa valla koolides. Kell 13.00 on kõik huvilised oodatud Tapa Gümnaasiumi juurde, kus algab lastele mõeldud Sinilillekese jooks ja astuvad üles Tapa Muusikakooli lapsed ning Kaitseväe orkester.

Kell 14.45 peab Sinilillekampaania avakõne MTÜ Vigastatud Võitlejate Ühingu esimees staabiveebel Enn Adoson, veterane ja jooksjaid tervitab Kaitseväe peastaabi ülem kindralmajor Martin Herem, kes annab kell 15.00 stardi Sinilillejooksule. Jooksu parimaid autasustab Tapa vallavanem Alari Kirt. Kampaania avapäeva puhul ehitakse Tapa linn veteranikuuks sinililledega, mille meisterdamisel aitasid kaasa Tapa vallakoolilapsed.

Viiendat aastat peetava Sinilillekampaania eesmärk on kutsuda inimesi üles kandma sinilillemärki Eesti kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide ja nende lähedaste toetamiseks. Sinilillesümboolika müügist kogutavate annetustega toetab MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing sel kevadel lisaks veteranidele Tapa linna välitrenažööride ala rajamist, Tartu Ülikooli Kliinikumile ja Rakvere Haiglale taastusravi seadmete soetamist ning MTÜ Peaasjad tegevust meeste vaimse tervise edendamisel.

Iga sinilillemärk, mille on valmistanud SA Hea Hoog vahendusel vaimsete ja psüühiliste erivajadustega inimesed üle Eesti, on unikaalne käsitöö. Kõikjal Eestis aitavad sinilillesõnumit ja -märke levitada ning annetusi koguda Naiskodukaitse vabatahtlikud.

Kampaania vältel on lisaks Tapa Sinilillejooksule võimalik osaleda jooksudel Tallinnas, Pärnus, Tartus, Brüsselis ja Kopenhaagenis. Veteranikuu kulmineerub 23. aprillil veteranipäeva tähistamisega Tallinnas Vabaduse väljakul toimuva Veteranirockiga, kus astuvad üles Liis Lemsalu, Ott Lepland ja Ivo Linna koos bändiga Revals, Karl-Erik Taukar Band ning Kaitseliidu Tallinna maleva rockband Mustad Kolonelid.

5.-30.aprillini on sinilillemärke ja –käepaelu võimalik osta kõigil veteranipäeva üritustel, naiskodukaitse vabatahtlikelt, Selveri kauplustes, R-kioskites, Rahva Raamatu kauplustes, Apollo raamatupoodidest, Circle K teenindusjaamadest, valitud Espak ehitusmaterjalikauplustest, MyFitnessi spordiklubidest, Tallinna Lennujaamast, Nordica lendudelt, Estraveli büroodest, Tpileti kassadest Tallinna ja Tartu bussijaamas ning koostöös Itella SmartPOSTiga ka internetiaadressilt www.annameau.ee.

Sinilillekampaaniat viib läbi MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing koostöös Naiskodukaitsega. Oma panusega aitavad kampaania õnnestumisele kaasa Kaitseministeerium, Eesti kaitsevägi, Eesti Kaitseväe Veteranid MTÜ, Milrem LCM, Threod Systems, BAE Systems, Nord Arms, Printwise, SEBE, Elisa, Tele2, Telia, Smarten Logistics, Swedbank ja Tallinna Kesklinna Valitsus.

Rubriik : Uncategorized
  • Uudised

    Põnevad pakkumised, uudised bussireisidest ja kasulikud näpunäiteid mugavaks reisimiseks üle terve Eesti.