Gonsiori tänavat ja ümbruskonda ootab aastapikkune remont

Gonsiori ja selle lähistel asuvate tänavate 5. veebruaril algava remondiga muudetakse piirkonna liikluskorraldus lähema aasta jooksul jalakäijatele ja jalgratturitele soodsamaks ning suunatakse läbisõidul olev autode voog nii, et kesklinna satub neid senisest üksjagu vähem.

Gonsiori tänava rekonstrueerimist on juba alustatud – praegu rajatakse praeguse Torupilli Selveri parkla naabrusse, kohta, kus Gonsiori tänav ja Laagna tee lahknevad, veel ühte parkimisplatsi, mis hakkab edaspidi toimima põhimõttel – pargi ja reisi. Kesklinna asju ajama suunduvad inimesed saavad oma auto sinna jätta ja liikuda edasi juba ühistransporti kasutades.

5. veebruaril suletakse liikluseks K. Türnpu tänav ja Laagna tee ots Gonsiori–Laagna ristmikust kuni J. Vilmsi–Laagna ristmikuni, sellega on plaanis valmis saada märtsikuu lõpuks. Türnpu tänavale jääb avatuks üks sõidurada – kohalike elanike jaoks, prügiveoautodele ja muudeks hädapärasteks sõitudeks.

Gonsiori tänava liikluskorraldus esialgu ei muutu, sinna saab Laagna teelt sooritada parempööret. K. Türnpu tänavalt pääseb Laagna teele mööda J. Vilmsi ja Vesivärava tänavat või J. Vilmsi ja Lubja tänava kaudu.

Seejärel alustatakse töid Gonsiori tänaval Maneeži ja Pronksi vahelisel lõigul, mis saab valmis jaanipäevaks. Edasi on järjekorras Gonsiori-Pronksi ristmiku kordategemine. Kogu Gonsiori tänav suletakse liikluseks orienteeruvalt maikuu keskpaigas, kui töödega jõutakse Politseipargi ja Raadiomaja juurde. Sel ajal pääseb Laagna teelt Tartu maanteele ajutise tee kaudu Lubja tänavalt, aga kuna see on üsna ahtake, siis soovitavad ehitajad kasutada kesklinna sõiduks pigem Vana-Narva maanteed ja Peterburi teed. Võimalikud ümbersõidud saab teha ka Laulupeo tänava kaudu.

Edasi kulgeb Gonsiori remont aasta lõpuni, siis peaks jõutama järjega Laagna teeni, enne järgmist talve loodetakse tänava aluskonstruktsioon katta ka esimese asfaldiga, nii et võib-olla saab külmade ilmadega sinna juba ka mingisuguse liikluse peale lubada. See aga selgub täpsemalt siis, kui see aeg on käes. Tänav peab sügiseks saama muutsuunaraja ja paremad tingimused ühistranspordi kasutajatele. J. Kunderi tänava remontimine jääb juba täielikult 2019. aastasse.

Ajavahemikus, kui Gonsiori tänav on suletud, muudetakse Kunderi ajutiselt kahesuunaliseks Fr. R. Kreutzwaldi ja K. Türnpuu vahelisel lõigul. J. Kunderi ja Pronksi ristmikule paigaldatakse liikluse reguleerimiseks ajutised foorid, mis tagavad ühissõidukite pöörde Pronksi tänavale. K. Türnpu tänavalt saab teha parempöörde Tartu maanteele.

Kõik need korralduslikud plaanid võivad Talvo Rüütelmaa sõnul nüanssides muutuda, kogu projekti edenedes antakse kõikidest sellistest liikluskorralduslikest asjaoludest elanikkonnale teada.

Samaaegselt uuendatakse ka trassid

Tallinna kommunaalameti juhataja asetäitja Reio Vesiallik selgitas, et Gonsiori tänava remondi raames teostavad ka kõik võrguettevõtted, kelle trassid sealtkaudu kulgevad, oma tööd. Muuhulgas vahetab oma soojatorud sealkandis välja ka Tallinna Küte.
“Kommunikatsioonide liitumispunktid jäävad üldjoontes samadesse kohtadesse, aga kui need mõnevõrra nihkuvadki, siis elanikele mingeid täiendavaid kulutusi sellega seoses ei teki,” kinnitas Vesiallik. “Kindlasti ei juhtu ka nii, et kui ehitaja on teetööd lõpetanud, tuleb paari nädala pärast mõni võrguettevõte ja kaevab kõik jälle üles.”

Mis puudutab Reidi teed, siis valdav osa selle ehitustegevusest toimub n-ö tühermaal, endisel Tallinna Sadamale kuulunud mereäärsel ribal ja see suuremalt üldist liikluskorraldust ei sega. Küll aga soovib transpordiamet, et Russalka ristmik oleks järgmise aasta suveks sedapalju valmis, et juulikuu algul saaksid lauluväljakule juubelilaulupeole siirduvad piduliste kolonnid sealt kenasti läbi kõndida. Ilmselt tehakse tööd Russalka ristmikul ära järgmise aasta alguses.

Tallinna Kesklinna vanem Vladimir Svet tunnistas, et jah, mastaapsed remonditööd häirivad linnarahva elukorraldust, aga kui soovime, et linna liikluskorraldus paraneks, muutuks sujuvamaks, et lisanduksid ka uued kõnniteed ja rattarajad, siis tuleb see aeg lihtsalt üle elada, midagi pole parata. Samas kinnitas Svet, et Kesklinna valitsuses saab oma arvamused, mured ja küsimused alati südamelt ära rääkida ja üheskoos neile ka lahendust otsida.

Gonsiori tänava rekonstrueerimise maksumus on kokku 9,1 miljonit eurot, millest Ühtekuuluvusfond tasub 85%, Tallinna linn 15%.

Liikluskorralduse skeem Gonsiori ja sellega külgnevate tänavate remondi ajal: http://www.tallinn.ee/est/kesklinn/1709_7_0_3_Suletud_info_Trev_2.pdf

Rubriik : Uncategorized
  • Uudised

    Põnevad pakkumised, uudised bussireisidest ja kasulikud näpunäiteid mugavaks reisimiseks üle terve Eesti.