Liikluskorraldus Tallinnas 4 – 6.juuli 2014

Seoses 4.-6. juulil Tallinnas toimuva laulu- ja tantsupeoga soovitame liiklejatel aegsasti tutvuda peoga kaasnevate muudatustega liikluskorralduses ning oma marsruute planeerides arvestada lisaajaga. Laulu- ja tantsupeo ajal kesklinnas Liivalaia – Juhkentali ning Kadrioru – Pirita kandis liikudes on osa tänavaid liikluseks ajutiselt suletud. 4.-6. juulil saab liiklus kesklinnas, laululava ja Kalevi staadioni lähistel kindlasti olema tavapärasest aeglasem.

Kõige rohkem mõjutab kesklinna liiklust laupäeval, 5. juulil toimuv rongkäik, mis sisuliselt paneb ajavahemikul 12-18.30 kesklinna tänavad kinni. Sihtpunkti õigeaegseks jõudmiseks soovitame varuda lisaaega ning võimalusel minna ringiga.

 

Liiklus Kalevi staadioni/Juhkentali tänava kandis

Tantsupeo etendustega seoses on Juhkentali tänav jalakäijate ohutuse tagamiseks suletud (v.a ühistransport ja erilubadega sõidukid):

4. juulil 13.00–22.00;

5. juulil 10.00–14.00;

6. juulil 10.00–14.00.

Seoses Juhkentali tänava sulgemisega tuleb autojuhtidel aegsasti läbi mõelda sõidumarsruut. Läbi Juhkentali tänava Liivalaia poole suundujad peaksid sel ajal kasutama liiklemiseks Tartu maanteed või Gonsiori tänavat.

 

Liiklus lauluväljaku lähistel

Laulupeo kontsertidega seoses on avalikuks liikluseks suletud Narva maantee Pirita tee ja Turba tänava vaheline lõik (v.a ühissõidukid ja korraldajate erilubadega sõidukid):

4. juulil 20.00–22.00;
5. juulil 14.00–24.00;
6. juulil 10.00–20.00.

NB! Narva maantee liiklussulgude ajal saab Piritale sõita ringiga, Lasnamäe kaudu. Lasnamäele suundujad peaksid sel ajal kasutama liiklemiseks Laagna teed või sõitma läbi Pirita tee Kose teele ning sealt edasi Narva maanteele.

5. juuli rongkäik

Rongkäigu rivistumise ja liikumise ajal on liiklus suletud 5. juulil kell 12.00–18.30 järgmistel tänavatel: Vabaduse väljak, Kaarli puiestee, Roosikrantsi tänav (Kaarli ja Roosikrantsi 15 elamu vaheline lõik), Hariduse tänav, Tõnismäe tänav, Toompea tänav (Kaarli ja Wismari vaheline lõik), Wismari tänav (Toompea ja Toompuiestee vaheline lõik), Toompuiestee (Luise ja Endla vaheline lõik), Luise tänav (Toompuiestee ja Koidu vaheline lõik), Koidu tänav (Luise ja Endla vaheline lõik), Endla tänav (Suur-Ameerika ja Tõnismäe vaheline lõik), Pärnu maantee (Vabaduse ja Viru vaheline lõik).

Umbes kell 14.00, vastavalt rongkäigu tempole, suletakse liiklus marsruudil Viru väljak – Narva maantee – Pirita tee kuni lauluväljakuni. Nendel tänavatel on peatumine ja parkimine keelatud juba 4. juuli õhtupoolikust alates.

 

Liikluskorraldus_laulu_ja_tantsupeo_ajal

Rubriik : Uudis
  • Uudised

    Põnevad pakkumised, uudised bussireisidest ja kasulikud näpunäiteid mugavaks reisimiseks üle terve Eesti.